To coś więcej niż praca …
to przede wszystkim pasja!

5 Żywiołów to zespół specjalistów od rzeczy niemożliwych. Nasze wieloletnie doświadczenie sprawia, że jesteśmy w stanie podjąć się każdego przedsięwzięcia.
Główne motto naszej firmy brzmi „Marzenia się nie spełniają… Marzenia się spełnia.” – i właśnie od tego jesteśmy!Image

Nasz zespół

Dominik Wawrzyniak

Dominik Wawrzyniak

Właściciel firmy


Zawsze kroczyłem nieudeptanymi ścieżkami. Na niektórych bezdrożach odkrywałem fascynujące horyzonty. Część tych odkryć (zwłaszcza gry miejskie i larpy) stała się jednym z bodźców do współzałożenia – z moim bratem Dastinem – Agencji 5 Żywiołów. Specjalizuję się w rzemiośle filmowym, w pisaniu scenariuszy do fabularyzowanych gier miejskich oraz larpów, organizowaniu oryginalnych eventów. Staram się aby krąg moich zainteresowań nigdy się nie domykał.

Dastin Wawrzyniak

Dastin Wawrzyniak

Właściciel firmy


Jestem współzałożycielem Agencji Eventowej 5 Żywiołów, lecz działanie w firmie to dla mnie coś więcej niż tylko praca, to przede wszystkim pasja. Zajmuję się kontaktem z klientami, wdrażaniem w życie nowych scenariuszy i koordynacją eventów. Czuwam też nad naszym sklepem internetowym ze sprzętem larpowym, stając się wówczas dostawcą dobrej przygody.

Piotr Kucharski

Piotr Kucharski

Scenarzysta i Game Designer


Z wykształcenia filolog, z zamiłowania bajarz. W 5 Żywiołach jestem scenarzystą i game designerem odpowiedzialnym za wszelkie fabularne aspekty gier i wydarzeń. Projektuję przygody i opowiadam historie, których następnie na własnej skórze doświadczają uczestnicy.

Basia Wilczek

Basia Wilczek

Charakteryzacja


Jestem rzemieślnikiem-samoukiem i trochę artystą, w jednym, rudym wcieleniu.

W 5 Żywiołach zajmuję się naprawdę wieloma zadaniami i robię po prostu co trzeba. Moje największe zajawki to są charakteryzacja (szczególnie ta bardzo efektowna), tworzenie kostiumów (szczególnie dużych i skomplikowanych), wykonywanie rekwizytów wszelkiej maści oraz aranżowanie scenografii. Z ogromną przyjemnością i zapałem oddaję się każdemu nowemu projektowi.

Anna Wawrzyniak

Anna Wawrzyniak

Specjalista ds. prawnych


Do moich obowiązków należy przede wszystkim obsługa prawna firmy dotycząca jej bieżącej działalności – tworzenie i nadzorowanie umów, przygotowywanie wewnętrznych aktów prawnych oraz nadzór nad ich realizacją, a także kontrola w zakresie przestrzegania procedur i przepisów prawnych.

Jednak, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja, chętnie przyjmuję rolę animatora, obsługując najróżniejsze eventy.

Bartosz Lerch

Bartosz Lerch

Koordynator


Jeżeli miałbym być smerfem, to byłby to Maruda. W Agencji pracuje właściwie od początku, z krótkimi przerwami, a jeśli przyjrzeć się bliżej, to od czasów licealnych (Bractwo Sorontar). W sezonie letnim koordynuję eventy w Zamku w Mosznej, gdzie jestem również animatorem oraz przewodnikiem. W wolnym czasie jestem zapalonym graczem oraz miłośnikiem seriali. Cenię sobie szczerość oraz zapał do pracy.

Piotr Sawicki

Piotr Sawicki

Scenograf


Scenograf, rzemieślnik, malarz oraz rzeźbiarz samouk, spokojny oraz otwarty na ludzi. Szybko się uczę, obserwuję świat dookoła i z niego czerpię inspirację. Od zawszę zaczytywałem się w powieściach fantasy, historycznych czy sci-fi, filmy z tego gatunku również nie są mi wcale obce. Dzięki bogatej wyobraźni widzę, jak stworzyć świat, który przedstawiamy w naszych eventach – czy to XII wieczna wioska, II wojna światowa czy też średniowieczny zamek.

Technik / monter

Mateusz Święs

Technik / monter


Zwą mnie WILKU. W 5Ż jestem człowiekiem od zadań specjalnych – wkraczam wszędzie tam, gdzie słychać „Nie da się”, „To jest niemożliwe „. Członek zaplecza technicznego, zawsze w cieniu. Czuwam nad tym, aby wszelkie konstrukcje działały bez zarzutu. Jeden z Ojców założycieli Bractwa Sorontar, od którego zaczęła się cała moja przygoda z kreatywną branżą rozrywkową.

Technik / monter

Tomasz Lewandowski

Scenarzysta


Z wykształcenia historyk, z charakteru wesołek i epikurejczyk, z duszy borsuk. Z zawodu – trudno powiedzieć, bo robiłem już w życiu mnóstwo rzeczy, od uczenia studentów politologii , przez (między innymi) prowadzenie pubów i copywriting, po zbieranie groszku na zielonych polach hrabstwa Somerset – i każdą z tych rzeczy zajmowałem się, dopóki dawała mi radość i satysfakcję. W 5 Żywiołach początkowo jako aktor charakterystyczny w wielu projektach larpowych i eventowych oraz animator na imprezach w Zamku w Mosznej, a od niedawna jako scenarzysta i game designer. Z tą ekipą bawię się świetnie, więc istnieje spora szansa, że zostanę z nią na dłużej!

Technik / monter

Marcin Słowikowski

Game designer / spec od komunikacji


Z wykształcenia jestem kulturoznawcą i krytykiem sztuki, z zamiłowania twórcą i graczem larpowym, a z zawodu specem od komunikacji i marketingu. W 5 Żywiołach mogę łączyć wszystkie te sfery życia. Bywam więc designerem, menadżerem, social media ninja, scenarzystą, mistrzem wiedźmińskim, adwokatem diabła…

Prywatnie jestem miłośnikiem dobrych historii w każdej postaci, tych obejrzanych, przeczytanych czy usłyszanych, ale najbliższe mi są te przeżyte dzięki larpom.

Zaufali nam