To coś więcej niż praca …
to przede wszystkim pasja!

5 Żywiołów to zespół specjalistów od rzeczy niemożliwych. Nasze wieloletnie doświadczenie sprawia, że jesteśmy w stanie podjąć się każdego przedsięwzięcia.
Główne motto naszej firmy brzmi „Marzenia się nie spełniają… Marzenia się spełnia.” – i właśnie od tego jesteśmy!Image

Nasz zespół

Dominik Wawrzyniak

Dominik Wawrzyniak

Właściciel firmy


Witam ! Moja godność Dominik-Krzysztof Wawrzyniak – Oniriusz. Zawsze kroczyłem nieudeptanymi ścieżkami. Na niektórych bezdrożach odkrywałem fascynujące horyzonty. Część tych odkryć (zwłaszcza gry miejskie i larpy) stała się jednym z bodźców do współzałożenia – z moim bratem Dastinem – Agencji 5 Żywiołów. Specjalizuję się w rzemiośle filmowym, w pisaniu scenariuszy do fabularyzowanych gier miejskich oraz larpów, organizowaniu oryginalnych eventów. Staram się aby krąg moich zainteresowań nigdy się nie domykał. Wyznaczyłem sobie wraz z moimi najbliższymi wiele dalekosiężnych planów jak np. zbudowanie Domu Zagadek (kilkunastu równoległych escape roomów naszpikowanych mechaniką i elektroniką), Hrabstwa Ostoi (a w niej m.in Tolkienowskiego Hobbitonu) oraz wreszcie budowy pełnowymiarowego miasteczka – Żywego Miasta – na gruncie najnowszych technologii i struktur społeczno-organizacyjnych. Jeżeli lubisz podróże ku nowym przestworzom, to zapraszam na pokład – www.oniriusz.pl. A jeżeli Ty wybierasz się w jakąś ekscytującą pełną przygód podróż to czekam na zaproszenie z Twojej strony!

Dastin Wawrzyniak

Dastin Wawrzyniak

Właściciel firmy


Nazywam się Dastin Wawrzyniak i jestem współzałożycielem Agencji eventowej 5 żywiołów. Działanie w firmie to dla mnie coś więcej niż tylko praca, to przede wszystkim pasja. Na co dzień wygadany i towarzyski, w życiu cenię przede wszystkim szczerość. Uwielbiam naturę, grywać w larpy i dobre piwo. W firmie zajmuję się kontaktem z klientami i wdrażaniem w życie nowych scenariuszy. Bardzo bliska jest mi sentencja chińskiego filozofa Konfucjusza „Wybierz pracę, którą kochasz, a już nigdy nie będziesz musiał pracować” – aczkolwiek zapomniał dodać ważnej kwestii, że praca ta staje się wtedy częścią Twojego życia i tak na prawdę pracujesz cały czas.

Basia Wilczek

Basia Wilczek

Charakteryzacja


Nazywam się Basia. Jestem rzemieślnikiem-samoukiem i trochę artystą, w jednym, rudym wcieleniu 🙂
Ciągle poszukuję inspiracji i z całym sercem poświęcam się pracy twórczej i kreatywnej. Uwielbiam otaczać się wyjątkowymi ludźmi. Bardzo chętnie uczę się nowych rzeczy i szybko łapię bakcyla 🙂
Moja największą namiętnością jest charakteryzacja, a w szczególności charakteryzacja specjalna. Tworzę maski, prostetyki na twarz i ciało, szyję wąsy i zarosty, a wszelkie krwawe złamania palców czy poparzenia trzeciego stopnia (w wymiarze charakteryzacji:)) nie są mi obce.
Chętnie tworzę także kostiumy i rekwizyty wszelkiego rodzaju i z wszelkich materiałów. Rzemiosło scenograficzne także nie jest mi obce, co więcej- bardzo się z nim zakolegowałam 🙂 Pracuję na planach filmowych, tworzę rzeczy na potrzeby larpów, i dzięki tej różnorodności zawsze patrzę na każdy projekt indywidualnie i z wielu perspektyw.
Chętnie rzeźbię i jeszcze chętniej odlewam rzeźby w różnych materiałach. Specjalizuję się w tworzeniu form, nawet tych najbardziej skomplikowanych. Wychodzę z założenia, że nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania – trzeba tylko spojrzeć na nie pod odpowiednim kątem 🙂
Jeśli interesuje Cię niestandardowe i unikalne oblicze opisanej tu sztuki rzemieślniczej to zapraszam do kontaktu – z pewnością znajdziemy wspólny język i doprowadzimy każdy projekt do końca 🙂

Piotr Sawicki

Piotr Sawicki

Scenograf


Scenograf, rzemieślnik, malarz oraz rzeźbiarz samouk, spokojny oraz otwarty na ludzi. Nigdy nie sądziłem, iż w przyszłości będę robił coś tak bardzo pasjonującego, jednakże od zawszę ciągnęło mnie to artystycznego trybu życia. Zaczęło się od małych rzeczy, aktualnie poza pracą codzienną zajmuje się szeroko pojętą scenografią, co stało się moim hobby codziennym. Szybko się uczę, obserwuję świat dookoła i z niego czerpię inspirację. Od zawszę zaczytywałem się w powieściach fantasy, historycznych czy sci-fi, filmy z tego gatunku również nie są mi wcale obce. Wszystko zawdzięczam swojej dużej wyobraźni dzięki której widzę jak stworzyć świat który przedstawiamy, czy to XII wioska, II wojna światowa czy też średniowieczny zamek. Lubię dobry film i książki,piwo w doborowym towarzystwie, spotkania ze znajomymi.

Bartek Zioło

Bartek Zioło

Game designer


Z urodzenia Wrocławianin, z zawodu project manager, z wyboru gracz. Wszystko zaczęło się, gdy miał 3 lata i na konsoli podłączonej do czarno-białego telewizora marki „Rubin” zagrał pierwszą partię w Ponga. Uzależniony od gier wideo, zna zasady ponad stu planszówek, w rpg grał już w podstawówce. Szczególnie umiłował sobie larpy. Na swoim koncie ma ma mnóstwo gier, prowadził scenariusze na zagranicznych festiwalach – w Czechach i Norwegii. Propagator jeepformów, wolnej formy i ogólnie nowatorskich rozwiązań w grach. Jego artykuły pojawiają się w publikacjach i magazynach związanych z tematyką. Współorganizator festiwali fantastycznych „Inne Sfery”, larpowych „Hardkon” oraz pierwszej w Polsce konferencji larpowej „Kola”. Wielokrotny sędzia na konkursach larpowych. Posiada własny arcadeowy automat do gier, lubi słabe filmy i dobre piwo.

Krzysztof Maj

Krzysztof Maj

Game designer


Krzysztof ‘Flapjack’ Maj animator kulturalny, twórca larpów, gier terenowych i planszowych. Były scenarzysta postapokaliptycznego larpa Old Town. Wraz z Kawalerią Berg dwukrotnie zdobył nagrodę Złote Maski na Festiwalu Pyrkon w kategorii: najlepszy MG Team za gry OldTown: Początek (2010) oraz Ostatni Rejs (2013). Dwukrotnie sędziował konkurs „Larpy Najwyższych Lotów” (2013 i 2014). Twórca larpowego festiwalu Replay, scenarzysta larpów: „The Wicher School”, „Battle Quest” i wielu innych. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Jego specjalność to tworzenie kompleksowych i emocjonujących scenariuszy oraz ich realizacja.

Izabela Żuk

Izabela Żuk

Animator / magazynier


Zwą mnie Izą albo Azi. Miła, mała osóbka, dbająca o dobrą kondycję całej ekipy. mnie nie widać ale moje efekty zauważyc można po duchu organizatorów, NPC’ówv oraz reszty ludziów ze mną pracujących. Nie pozorna istota, o miękkim sercu i twardym tyłku. Odpowiadam za zaplecze, którego uczestnicy/ gracze nie widzą.

Zaufali nam